Pure Chess – Szachy XXI wieku

0

Autor Magda | Kategorie Gry PlayStation, Najnowsze PlayStation | Opublikowano 26-04-2012

Tagi: , , ,

Pure Chess to nowatorska gra na konsolę PlayStation 3, w której możesz sprawdzić swoje umiejętności strategiczne i logicznego myślenia. Gra ta zaskakuje przede wszystkim wysokim współczynnikiem sztucznej inteligencji. Swoją przygodę z Pure Chess należy rozpocząć od tutoriala, a następnie 10 kolejnych poziomach: monkey, novice, apprentice, thinker, challenger, expert, scholar, wizard, master, grand master.
Gra jest bardzo ciekawie zaprojektowana i nasz przeciwnik szybko wykonuje ruchy. Co ważne każda rozgrywka jest w inny sposób rozgrywana, więc nie będzie wcale tak łatwo wygrać.
W grze można wybrać jeden z trzech trybów. Zwykła krótka potyczka, złożony turniej oraz tryb, w którym musimy wyjść z trudnej sytuacji w jakiej jesteśmy postawieni na starcie.
Jak już nauczymy się pokonywać komputer, to warto spróbować swoich sił w trybie multiplayer.
Przejdźmy do oprawy graficznej. Mata i same szachy są naprawdę pięknie odwzorowane ,tła, których mamy do wyboru kilka są niestety statyczne, ale za to fotorealistyczne. Muzyka sprawi, że poczujemy się jak bogaty arystokrata, który podczas przerwy gry w golfa postanowił rozegrać partyjkę szachów.
Czy warto zależy od Ciebie. Bo jeśli jesteś pasjonatem szachów, to ta gra na pewno Ci się spodoba.

Napisz komentarz