Diablo 3

0

Posted by Filip | Posted in Gry PC, Najpopularniejsze PC | Posted on 08-08-2012

Tagi: ,

Serii gier Diablo nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Są to gry z gatunku hack’n’slash w której kierujemy poczynaniami naszego bohatera zabijając wszystko co się rusza i zbierając niesamowite skarby, które wcześniej wymienione truchło nam pozostawia. W stosunku do pozostałych części gier o pojedynku dobra ze złem wcielonym – Diablo, dużo się zmieniło.
Jedną z pierwszych zmian, które od razu rzucają się w oczy jest grafika. Jest ona przede wszystkim wyraźniejsza i bardziej szczegółowa. Wszystkie miejsca, które przyjdzie nam zwiedzić w czasie naszej wędrówki zachwycają pięknem. Mimo iż niektórzy uważają, że Blizzard – developer serii, użył za dużo barw przy szacie graficznej gry, to nie ma to wpływu na sam klimat rozgrywki. Muzyka również stoi na wysokim poziomie. Miłym zaskoczeniem jest fakt, że utwory z wcześniejszych części znalazły swoje miejsce także w trzeciej odsłonie.
Jeśli chodzi o samo sedno Diablo 3, czyli budowanie postaci i walkę, to tu również czeka nas miłe zaskoczenie. W grze dostępne jest pięć klas: Czarodziej, Barbarzyńca, Szaman, Mnich i Łowca Demonów. Zrezygnowano ze wcześniejszych „drzewek umiejętności” i rozdzielaniu atrybutów na korzyść systemu run, dzięki któremu można dostosować swoją postać do każdego przeciwnika i preferowanego stylu gry. Za każdym razem gdy osiągniemy kolejny poziom, odblokowujemy umiejętność lub bonus pasywny. Gra jednak nie jest wolna od wyborów, w danej chwili możemy mieć tylko 6 aktywnych „skilli”, więc trzeba się dobrze zastanowić. Sama walka jest jedną z najsilniejszych stron Diablo 3. Każde uderzenie, czar lub akrobacja naprawdę dają się odczuć. Nie ma nic przyjemniejszego niż smaganie demonów wielkim dwuręcznym toporem, patrzenie jak bezwładnie odlatują i rozpryskują się na ścianie jakiegoś starego lochu.
Po przejściu najniższego poziomu trudności, czekają na nas dodatkowe trzy poziomy trudności – znane z Diablo 2 „Koszmar” i „Piekło” oraz dodatkowy ultra-trudny poziom Inferno. Zarówno to jak i sztandarowa cecha gier Diablo czyli łupy, których jest tysiące dzięki losowej generacji przedmiotów, bezproblemowo zagwarantują nam bardzo dobrą zabawę na wiele godzin.

Fable: Zapomniane Opowieści

0

Posted by Magda | Posted in Gry PC, Najpopularniejsze PC | Posted on 16-03-2012

Tagi: ,

W grze Fable: Zapomniane Opowieści wcielamy się w młodego chłopca, który traci swą rodzinę w wyniku napadu na jego wioskę wysłanników zła. Bohater nie traci jednak nadziei i chce stać się kimś ważnym. Chłopak zostaje zaadoptowany przez Gildię Bohaterów, w której to szkoli się na odważnego wojownika strzegącego spokoju Albionu i jego mieszkańców.
Grę tę można polecić fanom gier RPG. W grze trzeba rozwijać swoje umiejętności polegające na rozdzielaniu punktów nauki do określonych zdolności, jak również na dokonywaniu swego rodzaju wyborów moralnych, kształtujących naszą postać w oczach innych. W grze jest ciekawie zaprojektowany systemem walki, opierający się na zręczności i inteligencji. Bohater podczas potyczek korzysta na przemian z broni białej, palnej oraz magii. Dzieje się to płynnie i szybko, dzięki czemu starcia są dynamiczne i nie pozwalają nawet na chwilę wytchnienia.
Fable charakteryzuje się świetnym, niespotykanym nigdzie indziej bajkowym klimatem, sprawiającym że produkcja zadowoli zarówno młodszego, jak i starszego odbiorcę. Świetne wrażenie sprawia także oprawa graficzna np: dynamiczne oświetlenie, dobra paleta barw i zabawne animacje. To wszystko sprawia, że Fable: Zapomniane Opowieści pod względem technicznym stało się tytułem ponadczasowym.

World of Warcraft: Mists of Pandaria

0

Posted by Magda | Posted in Gry PC, Najnowsze PC | Posted on 27-01-2012

Tagi: , ,

World of Kung Fu Panda to wspaniałe gra przygodowa. W związku z tym w najnowszym dodatku World of Warcraft jest zupełnie nowa kraina – Pandaria. Kraina ta inspirowana azjatyckim fantasy. Zamieszkana jest ona przez rasę znaną już z trzeciego WarCrafta – Pandarenów. Co ciekawe nowa rasa nie ma być bezpośrednio przydzielona do jednej z dwóch frakcji – Hordy czy Przymierza.
Idącą w parze z pojawieniem się Pandarenów, jest nowa klasa postaci – Monk. Dostępna będzie dla wszystkich istniejących do tej pory ras z wyjątkiem Worgenów i Goblinów.
Nowa kraina, wspomniana już Pandaria, podzielona jest na pięć unikalnych lokacji, w tym jedną przeznaczoną na start dla Pandarenów. Na tym obszarze znajdzie się sześć z dziewięciu nowych, pięcioosobowych lochów, które będziemy mieli okazję eksplorować.
Ogromne zmiany zaszły w systemie rozwoju postaci. Drzewko talentów jest w całości dostępne dla danej klasy, niezależnie od wybranej specjalizacji, a co piętnaście poziomów, możemy wybrać jeden z trzech talentów w danym rzędzie. Oznacza to, że na 90 poziomie będziemy mieli ich tylko sześć. Ponadto nie trzeba już szukać trenerów.
Blizzard nie zapomniał też o osobach lubiących się w rywalizacji z innymi graczami. W ramach rozgrywek Player vs Player wprowadzono dodatkową arenę. Pojawiły się także nowe battlegroundy, oferujące trzy świeże tryby walki.

SimCity Societies – Społeczność

0

Posted by Magda | Posted in Gry PC, Najpopularniejsze PC | Posted on 27-12-2011

Tagi: , ,

SimCity Societies to wspaniała gra z serii gier strategiczno-ekonomicznej. W tej części gry nie wystarczy tylko budować i rozwijać swojego miasta, ale trzeba też pomyśleć o społeczności. Społeczność kształtujemy wykorzystując sześć zasobów (np. kreatywność, władza, produktywność). Rzecz jasna charakter miasta determinuje zachowanie obywateli, którymi są postaci, funkcjonujące na zasadzie podobnej do gier z cyklu The Sims. Developerzy zaimplementowali ponad trzysta typów budynków, do których nie od razu mamy dostęp. Kolejne rodzaje odblokowuje się poprzez odpowiednie rozwijanie sześciu wspomnianych zasobów, co zachęca do wielokrotnego rozpoczynania zabawy od zera, celem pójścia inną ścieżką niż poprzednio.
W grze mamy do dyspozycji bardzo fajną grafikę, dzięki czemu możesz oglądać swoje miasto w wymiarze 3D.

Disney Universe

0

Posted by Magda | Posted in Gry PC, Najnowsze PC | Posted on 08-11-2011

Tagi: , ,

Gra Disney Universe przypomina nieco serię LEGO, ale znalazły się w niej również elementy znane choćby z kultowej Little Big Planet. Usatysfakcjonowani będą zatem wszyscy wielbiciele platformówek, skakania, główkowania i zbierania różnych przedmiotów.
Na początek możemy sobie wybrać otoczenie, w którym chcemy grać. W sumie sześć światów: Piratów z Karaibów, Alladyna, Alicję z Krainy Czarów, Wall-E, Króla Lwa oraz Potwory i Spółkę. Autorzy przygotowali całkiem przyjemne poziomy, nieźle nawiązujące do filmów.
Grafika w Disney Universe jest bardzo ładna i utrzymana w kolorowej tonacji, więc z pewnością spodoba się dzieciom. W Disney Universe maksymalnie uproszczono sterowanie, co zapewne może przeszkadzać bardziej zaawansowanym graczom, ale młodszych łagodnie wprowadzi w świat wirtualnej zabawy.
Bardzo ważnym elementem Disney Universe jest tryb kooperacji lub rywalizacji, w którym jednocześnie może brać udział nawet czterech graczy siedzących na jednej kanapie. Każdy etap gry możemy przejść w jakieś 15-20 minut. Jest to zaletę też gry, gdyż na nowych planszach czaka nas kolejna przygoda i co ważne dla dzieci gra się nie nudzi.
Gra jest bardzo przyjemna, nie razi wykonaniem i z pewnością spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom, którzy lubią takie klimaty.