World of Warcraft: Mists of Pandaria

0

Posted by Magda | Posted in Gry PC, Najnowsze PC | Posted on 27-01-2012

Tagi: , ,

World of Kung Fu Panda to wspaniałe gra przygodowa. W związku z tym w najnowszym dodatku World of Warcraft jest zupełnie nowa kraina – Pandaria. Kraina ta inspirowana azjatyckim fantasy. Zamieszkana jest ona przez rasę znaną już z trzeciego WarCrafta – Pandarenów. Co ciekawe nowa rasa nie ma być bezpośrednio przydzielona do jednej z dwóch frakcji – Hordy czy Przymierza.
Idącą w parze z pojawieniem się Pandarenów, jest nowa klasa postaci – Monk. Dostępna będzie dla wszystkich istniejących do tej pory ras z wyjątkiem Worgenów i Goblinów.
Nowa kraina, wspomniana już Pandaria, podzielona jest na pięć unikalnych lokacji, w tym jedną przeznaczoną na start dla Pandarenów. Na tym obszarze znajdzie się sześć z dziewięciu nowych, pięcioosobowych lochów, które będziemy mieli okazję eksplorować.
Ogromne zmiany zaszły w systemie rozwoju postaci. Drzewko talentów jest w całości dostępne dla danej klasy, niezależnie od wybranej specjalizacji, a co piętnaście poziomów, możemy wybrać jeden z trzech talentów w danym rzędzie. Oznacza to, że na 90 poziomie będziemy mieli ich tylko sześć. Ponadto nie trzeba już szukać trenerów.
Blizzard nie zapomniał też o osobach lubiących się w rywalizacji z innymi graczami. W ramach rozgrywek Player vs Player wprowadzono dodatkową arenę. Pojawiły się także nowe battlegroundy, oferujące trzy świeże tryby walki.

Disney Universe

0

Posted by Magda | Posted in Gry PC, Najnowsze PC | Posted on 08-11-2011

Tagi: , ,

Gra Disney Universe przypomina nieco serię LEGO, ale znalazły się w niej również elementy znane choćby z kultowej Little Big Planet. Usatysfakcjonowani będą zatem wszyscy wielbiciele platformówek, skakania, główkowania i zbierania różnych przedmiotów.
Na początek możemy sobie wybrać otoczenie, w którym chcemy grać. W sumie sześć światów: Piratów z Karaibów, Alladyna, Alicję z Krainy Czarów, Wall-E, Króla Lwa oraz Potwory i Spółkę. Autorzy przygotowali całkiem przyjemne poziomy, nieźle nawiązujące do filmów.
Grafika w Disney Universe jest bardzo ładna i utrzymana w kolorowej tonacji, więc z pewnością spodoba się dzieciom. W Disney Universe maksymalnie uproszczono sterowanie, co zapewne może przeszkadzać bardziej zaawansowanym graczom, ale młodszych łagodnie wprowadzi w świat wirtualnej zabawy.
Bardzo ważnym elementem Disney Universe jest tryb kooperacji lub rywalizacji, w którym jednocześnie może brać udział nawet czterech graczy siedzących na jednej kanapie. Każdy etap gry możemy przejść w jakieś 15-20 minut. Jest to zaletę też gry, gdyż na nowych planszach czaka nas kolejna przygoda i co ważne dla dzieci gra się nie nudzi.
Gra jest bardzo przyjemna, nie razi wykonaniem i z pewnością spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom, którzy lubią takie klimaty.

Pro Evolution Soccer 2012 – Piłka nożna

0

Posted by Magda | Posted in Gry PC, Najnowsze PC | Posted on 27-09-2011

Tagi: , ,

Pro Evolution Soccer 2012 zawiera gruntowanie przebudowany system sztucznej inteligencji, dzięki któremu możemy poczuć się częścią zespołu. W defensywie gracze muszą się naprawdę skupić się na odbieraniu piłki. Dostępna jest opcja szybkiego przełączania się między zawodnikami za pomocą prawego analoga zarówno podczas akcji, jak i przy wykonywaniu stałych fragmentów gry. Nasi obrońcy ustawiają się lepiej, co oczywiście powoduje, że piłkarzom z drużyny przeciwnej jest trudniej podejść pod naszą bramkę i zakończyć akcję strzałem.

Dla chłopaka, który swoje piłkarskie marzenia przeniósł z podwórka na ekran monitora, ważniejszy niż licencje na wszystkie zespoły, kolorowe koszulki i oryginalne herby klubów, jest właśnie realizm. Sposób, w jaki w PES-ie poruszają się piłkarze, składają się do strzałów, walczą o piłkę – wszystko to jest perfekcyjnie dopracowane. Można stwierdzić, że FIFA, bez względu na to jak bardzo się starała dogonić grę Konami, zawsze była w tym wyścigu za nią. W grze poprawiono animacje piłkarzy, ulepszono grafikę oraz oświetlenie. Zmieniono także kamerę przy rzutach karnych.

W Pro Evolution Soccer 2012 możemy rozegrać mecz towarzyski, tryb kariery, Master League, a poza tym gra oddaje do naszej dyspozycji możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej.

Wiedźmin 2 – Zabójcy królów

0

Posted by Magda | Posted in Gry PC, Najnowsze PC, Najpopularniejsze PC | Posted on 30-08-2011

Tagi: , , ,

Wiedźmin 2 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier komputerowych. Jednak efekty nie są tak zadowalające, że z czystym sercem można polecić tej gry. Gra zawiera wiele niedopracowanych szczegółów. Jednak gra znajduje swoich zwolenników.

Można powiedzieć, że jedną z wielkich zalet Wiedźmina 2 jest perfekcyjna grafika. Co do tego najwięksi krytycy nie maja zarzutów. Akcja jest kontynuacją pierwszej części Wiedźmina. Gerard wygląda jeszcze lepiej, a gra zadziwia swoją fantastyką. Gra różni się w stosunku do pierwszej części stylem walki. Tutaj postawiono na taktykę. Droga, którą pokonujemy, wypełniona jest zapadającymi w pamięć zadaniami, postaciami i scenami, których próżno szukać w konkurencyjnych grach RPG osadzonych w realiach fantasy. Jednak zakończenie ma wiele do życzenia. Nasze zaangażowanie nie zostało na końcu godziwie nagrodzone. Nieoczekiwany koniec gry, po zniszczeniu zła nie był dobrym rozwiązaniem.

Podsumowując grę Wiedźmin 2 – Zabójcy Królów można nazwać przystępną i nowoczesną, będącą równocześnie bezkompromisową i wymagającą.

Grand Theft Auto IV – Niko i jego brutalny świat

0

Posted by Magda | Posted in Gry PC, Najnowsze PC, Najpopularniejsze PC | Posted on 18-08-2011

Tagi: , ,

GTA IV

W pasjonującej grze GTA IV gracz wciela się w rolę Nika Bellic borykającego się z problemami świata przestępczości. Gra toczy się dniem i nocą w różnych warunkach atmosferycznych. Wszystko to przenosi Cię do innego świata, w którym masz wrogów i przyjaciół. Efekty specjalne w tej części GTA są szczegółowo dopracowane np. jeśli najedziesz na hydrant, ciśnienie tryskającej z niego wody minimalnie podniesie zawieszenie twojego wozu, gdy podczas jazdy autem a zadzwoni ci telefon, usłyszysz spięcie z samochodowym głośnikiem. GTA IV jest grą, w której zadbano o wszystkie detale. Użytkownika nie będzie narzekał na toporny interfejs. Nigdy więcej nie będziemy przeklinać misji, których wykonanie zostało utrudnione przez niedopracowane sterowanie.
Mini-mapka ułatwia dotarcie do określonego celu. Nie ma możliwość zagubienia się w grze, niektóre samochody mają nawet aktywny GPS. GTA IV pozwala na używanie różnych pojazdów, które różną się miedzy sobą w sterowaniu.

W grze łączy się wiele elementów z różnych gatunków, takich jak shootery, gry wyścigowe czy nawet symulacje. GTA IV to przede wszystkim Grand Theft Auto, które wyzbywa się wad, które niemal od zawsze towarzyszyły tej serii. Jeśli w poprzednich grach denerwował cię system celowania, ciągłego sprawdzania mapy w poszukiwaniu najkrótszej trasy to pod tym względami nie zawiedziesz się na GTA IV.