Diablo 3

0

Posted by Filip | Posted in Gry PC, Najpopularniejsze PC | Posted on 08-08-2012

Tagi: ,

Serii gier Diablo nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Są to gry z gatunku hack’n’slash w której kierujemy poczynaniami naszego bohatera zabijając wszystko co się rusza i zbierając niesamowite skarby, które wcześniej wymienione truchło nam pozostawia. W stosunku do pozostałych części gier o pojedynku dobra ze złem wcielonym – Diablo, dużo się zmieniło.
Jedną z pierwszych zmian, które od razu rzucają się w oczy jest grafika. Jest ona przede wszystkim wyraźniejsza i bardziej szczegółowa. Wszystkie miejsca, które przyjdzie nam zwiedzić w czasie naszej wędrówki zachwycają pięknem. Mimo iż niektórzy uważają, że Blizzard – developer serii, użył za dużo barw przy szacie graficznej gry, to nie ma to wpływu na sam klimat rozgrywki. Muzyka również stoi na wysokim poziomie. Miłym zaskoczeniem jest fakt, że utwory z wcześniejszych części znalazły swoje miejsce także w trzeciej odsłonie.
Jeśli chodzi o samo sedno Diablo 3, czyli budowanie postaci i walkę, to tu również czeka nas miłe zaskoczenie. W grze dostępne jest pięć klas: Czarodziej, Barbarzyńca, Szaman, Mnich i Łowca Demonów. Zrezygnowano ze wcześniejszych „drzewek umiejętności” i rozdzielaniu atrybutów na korzyść systemu run, dzięki któremu można dostosować swoją postać do każdego przeciwnika i preferowanego stylu gry. Za każdym razem gdy osiągniemy kolejny poziom, odblokowujemy umiejętność lub bonus pasywny. Gra jednak nie jest wolna od wyborów, w danej chwili możemy mieć tylko 6 aktywnych „skilli”, więc trzeba się dobrze zastanowić. Sama walka jest jedną z najsilniejszych stron Diablo 3. Każde uderzenie, czar lub akrobacja naprawdę dają się odczuć. Nie ma nic przyjemniejszego niż smaganie demonów wielkim dwuręcznym toporem, patrzenie jak bezwładnie odlatują i rozpryskują się na ścianie jakiegoś starego lochu.
Po przejściu najniższego poziomu trudności, czekają na nas dodatkowe trzy poziomy trudności – znane z Diablo 2 „Koszmar” i „Piekło” oraz dodatkowy ultra-trudny poziom Inferno. Zarówno to jak i sztandarowa cecha gier Diablo czyli łupy, których jest tysiące dzięki losowej generacji przedmiotów, bezproblemowo zagwarantują nam bardzo dobrą zabawę na wiele godzin.

Fable: Zapomniane Opowieści

0

Posted by Magda | Posted in Gry PC, Najpopularniejsze PC | Posted on 16-03-2012

Tagi: ,

W grze Fable: Zapomniane Opowieści wcielamy się w młodego chłopca, który traci swą rodzinę w wyniku napadu na jego wioskę wysłanników zła. Bohater nie traci jednak nadziei i chce stać się kimś ważnym. Chłopak zostaje zaadoptowany przez Gildię Bohaterów, w której to szkoli się na odważnego wojownika strzegącego spokoju Albionu i jego mieszkańców.
Grę tę można polecić fanom gier RPG. W grze trzeba rozwijać swoje umiejętności polegające na rozdzielaniu punktów nauki do określonych zdolności, jak również na dokonywaniu swego rodzaju wyborów moralnych, kształtujących naszą postać w oczach innych. W grze jest ciekawie zaprojektowany systemem walki, opierający się na zręczności i inteligencji. Bohater podczas potyczek korzysta na przemian z broni białej, palnej oraz magii. Dzieje się to płynnie i szybko, dzięki czemu starcia są dynamiczne i nie pozwalają nawet na chwilę wytchnienia.
Fable charakteryzuje się świetnym, niespotykanym nigdzie indziej bajkowym klimatem, sprawiającym że produkcja zadowoli zarówno młodszego, jak i starszego odbiorcę. Świetne wrażenie sprawia także oprawa graficzna np: dynamiczne oświetlenie, dobra paleta barw i zabawne animacje. To wszystko sprawia, że Fable: Zapomniane Opowieści pod względem technicznym stało się tytułem ponadczasowym.

SimCity Societies – Społeczność

0

Posted by Magda | Posted in Gry PC, Najpopularniejsze PC | Posted on 27-12-2011

Tagi: , ,

SimCity Societies to wspaniała gra z serii gier strategiczno-ekonomicznej. W tej części gry nie wystarczy tylko budować i rozwijać swojego miasta, ale trzeba też pomyśleć o społeczności. Społeczność kształtujemy wykorzystując sześć zasobów (np. kreatywność, władza, produktywność). Rzecz jasna charakter miasta determinuje zachowanie obywateli, którymi są postaci, funkcjonujące na zasadzie podobnej do gier z cyklu The Sims. Developerzy zaimplementowali ponad trzysta typów budynków, do których nie od razu mamy dostęp. Kolejne rodzaje odblokowuje się poprzez odpowiednie rozwijanie sześciu wspomnianych zasobów, co zachęca do wielokrotnego rozpoczynania zabawy od zera, celem pójścia inną ścieżką niż poprzednio.
W grze mamy do dyspozycji bardzo fajną grafikę, dzięki czemu możesz oglądać swoje miasto w wymiarze 3D.

Worms 4 – Totalna Rozwałka

0

Posted by Magda | Posted in Gry PC, Najpopularniejsze PC | Posted on 14-10-2011

Tagi: , , , ,

Worms 4: Totalna rozwałkaJedna z najbardziej rozbudowanych gier typu Worms. Twoje ulubione robaczki mają jeszcze więcej świetnej broni i są jeszcze bardzie rozgadane. Zabawa przebiega w dość klasyczny dla serii sposób. Do walk stają drużyny złożone z określonej ilości robaków. Wygrywa ta ekipa, która zdoła pozbyć się wszystkich wrogich oponentów. Autorzy Mayhem przewidzieli rozbudowaną kampanię singleplayer, w skład której wchodzi około trzydziestu zróżnicowanych etapów. Aby ukończyć poziomy należy sprostać określonym celom – zdobyć ważny przedmiot, czy też zniszczyć zaznaczony na mapie obiekt.

W grze znajdziemy liczne tryby sieciowe, które stanowią esencję tego typu rozgrywki. Multiplayerowe pojedynki mogą toczyć się na mapach znanych z singleplayera lub dwudziestu zupełnie nowych.

Świetnym dodatkiem do gry jest możliwość tworzenia własnych modeli broni z gotowych elementów. Możesz poskładać swoją unikalną broń, którą zniszczysz wszystkich przeciwników. Swoją unikalność możesz również potwierdzić tworzeniem własnych modeli zawodników. Jednym zdaniem możesz się w łatwy sposób stać się rozpoznawalny w te grze.

Oprawa wizualna gry przypomina poprzednie odsłony serii, a konkretnie Worms 3D i Worms Forts Under Siege. Autorzy zadbali o ulepszoną pracę kamery i całą masę nowych animacji.

Wiedźmin 2 – Zabójcy królów

0

Posted by Magda | Posted in Gry PC, Najnowsze PC, Najpopularniejsze PC | Posted on 30-08-2011

Tagi: , , ,

Wiedźmin 2 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier komputerowych. Jednak efekty nie są tak zadowalające, że z czystym sercem można polecić tej gry. Gra zawiera wiele niedopracowanych szczegółów. Jednak gra znajduje swoich zwolenników.

Można powiedzieć, że jedną z wielkich zalet Wiedźmina 2 jest perfekcyjna grafika. Co do tego najwięksi krytycy nie maja zarzutów. Akcja jest kontynuacją pierwszej części Wiedźmina. Gerard wygląda jeszcze lepiej, a gra zadziwia swoją fantastyką. Gra różni się w stosunku do pierwszej części stylem walki. Tutaj postawiono na taktykę. Droga, którą pokonujemy, wypełniona jest zapadającymi w pamięć zadaniami, postaciami i scenami, których próżno szukać w konkurencyjnych grach RPG osadzonych w realiach fantasy. Jednak zakończenie ma wiele do życzenia. Nasze zaangażowanie nie zostało na końcu godziwie nagrodzone. Nieoczekiwany koniec gry, po zniszczeniu zła nie był dobrym rozwiązaniem.

Podsumowując grę Wiedźmin 2 – Zabójcy Królów można nazwać przystępną i nowoczesną, będącą równocześnie bezkompromisową i wymagającą.