God of War (2018)

0

Posted by Łukasz | Posted in Gry PlayStation, Najnowsze PlayStation, Najpopularniejsze PlayStation | Posted on 23-05-2018

Tagi: , , , , , ,

Każda generacja konsol ma swoje perełki, które napędzają sprzedaż. PS3 zawojował The Last of Us, natomiast symbolem Playstation 4 z pewnością staną się najnowsze przygody Kratosa. Pierwsze zapowiedzi i pokazy rozgrywki podzieliły fanów wcześniejszych odsłon serii God of War – zupełnie nowy system walki, inna praca kamery, a przede wszystkim zupełnie nowy setting gry, która teraz skupiła się na mitologii skandynawskiej (grecki panteon został przecież niemal w całości wymordowany przez wiecznie wściekłego protagonistę). O tym, czy seria poszła w dobrym kierunku, mieliśmy się dowiedzieć dopiero po premierze nowego GoW’a. I cóż się okazało? Zmieniło się wszystko, poza jednym – to nadal jest stary dobry Kratos, nawet jeśli wyposażony w zupełnie nowy zestaw broni i ataków, jakimi się posługuje. Twórcy wyraźnie dojrzeli artystycznie, wzbogacając wyborny gameplay o angażującą fabułę pełną barwnych postaci. Deweloperzy doskonale zdawali sobie sprawę, że nie podbiją świata kolejnym hack&slashem. Dostosowali więc przygody Boga Wojny do wszystkich panujących w branży trendów, maczając na koniec mieszankę w sosie erpegowym. W tej sposób powstało interaktywne arcydzieło, które z miejsca stało się klasykiem, a kolejne recenzje tylko potwierdzają, że Kratos powraca w życiowej formie. Chłopaki z SIE Santa Monica odwalili naprawdę kawał dobrej roboty, wychodząc naprzeciw nie tylko zagorzałym fanom wcześniejszych odsłon serii, ale też pozyskując zupełnie nowe grono odbiorców, którzy nie są zainteresowani płytkimi slasherami, za to nowe przygody Kratosa przyjęli z otwartymi ramionami. Nie ulega wątpliwości, że marka God of War znajduje się w najlepszych możliwych rękach i tak prowadzona dostarczy nam wybornej rozrywki jeszcze w wielu kontynuacjach.

Call of Duty: Ghosts

0

Posted by Magda | Posted in Gry PlayStation, Najnowsze PlayStation | Posted on 28-02-2014

Tagi: ,

Call of Duty: Ghosts

Call of Duty: Ghosts

Call of Duty: Ghosts to kolejna najpopularniejsza gra z serii wojennych FPS-ów. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, w postapokaliptycznej wizji Stanów Zjednoczonych, zrujnowanych przez najeźdźców z Ameryki Południowej. Islamistów i Rosjan zastąpili tym razem Latynosi. Jak widać, twórcy popuścili wodze fantazji, o czym gra przypomina nam na każdym kroku, również w kwestii futurystycznego wyposażenia, z którego korzystamy podczas rozgrywki.
Wybierając tryb pojedynczego gracza, pomagać w misjach będzie nam owczarek niemiecki. Kampanii dla pojedynczego gracza należy się pochwała za kilka naprawdę fajnych, klimatycznych momentów. Jednak gra jest napisana bardziej pod wersję multiplayer.
Najważniejszą nowością jest Squads, pozwalający na tworzenie własnych oddziałów botów, które można wykorzystywać w kilku typach starć, m.in. w walce z botami innych graczy.
Najbardziej w grze kuleją niestety aspekty techniczne. Mamy do czynienia z ograniczoną interaktywnością otoczenia, w którym nawet monitory komputerów potrafią przyjąć bez szwanku serię z karabinu maszynowego.
Podsumowując można stwierdzić, że Call of Duty: Ghosts to solidna, rzemieślnicza robota.

Pure Chess – Szachy XXI wieku

0

Posted by Magda | Posted in Gry PlayStation, Najnowsze PlayStation | Posted on 26-04-2012

Tagi: , , ,

Pure Chess to nowatorska gra na konsolę PlayStation 3, w której możesz sprawdzić swoje umiejętności strategiczne i logicznego myślenia. Gra ta zaskakuje przede wszystkim wysokim współczynnikiem sztucznej inteligencji. Swoją przygodę z Pure Chess należy rozpocząć od tutoriala, a następnie 10 kolejnych poziomach: monkey, novice, apprentice, thinker, challenger, expert, scholar, wizard, master, grand master.
Gra jest bardzo ciekawie zaprojektowana i nasz przeciwnik szybko wykonuje ruchy. Co ważne każda rozgrywka jest w inny sposób rozgrywana, więc nie będzie wcale tak łatwo wygrać.
W grze można wybrać jeden z trzech trybów. Zwykła krótka potyczka, złożony turniej oraz tryb, w którym musimy wyjść z trudnej sytuacji w jakiej jesteśmy postawieni na starcie.
Jak już nauczymy się pokonywać komputer, to warto spróbować swoich sił w trybie multiplayer.
Przejdźmy do oprawy graficznej. Mata i same szachy są naprawdę pięknie odwzorowane ,tła, których mamy do wyboru kilka są niestety statyczne, ale za to fotorealistyczne. Muzyka sprawi, że poczujemy się jak bogaty arystokrata, który podczas przerwy gry w golfa postanowił rozegrać partyjkę szachów.
Czy warto zależy od Ciebie. Bo jeśli jesteś pasjonatem szachów, to ta gra na pewno Ci się spodoba.

Grand Slam Tennis 2

0

Posted by Magda | Posted in Gry PlayStation, Najnowsze PlayStation, Najpopularniejsze PlayStation | Posted on 15-02-2012

Tagi: , ,

Poczuj ogromne emocje towarzyszące prestiżowym turniejom tenisa w grze EA SPORT Grand Slam Tennis 2. Grand Slam Tennis 2 to konkurent dwóch silnych tenisowych serii Virtua Tennis i Top Spin. Na konsoli Sony Playstation 3 doświadczysz niezapomnianych wrażeń wygrywając Wimbledon i pozostałe turnieje Wielkiego Szlemu. Dołącz do największych gwiazd tenisa dzięki rewolucyjnemu systemowi „totalnej kontroli rakiety” rywalizując z graczami największego formatu: Djokovic, Federer, Nadal, Sharapova, Borg i McEnroe.
Gra jest niezwykle realistyczna, zintegrowana z kanałem sportowym ESPN®, posada tryb dziesięcioletniej kariery zawodnika i wiele więcej. Przygotuj się zatem do uderzeń rakietą w stylu największych gwiazd Wielkiego Szlema.
Twórcy gry skupili się na dostarczeniu symulatora tenisa, z dokładnym odwzorowaniem najpopularniejszych graczy oraz kortów. Krokiem w stronę realizmu jest dokładne odwzorowanie stylu gry największych tenisistów, nie wspominając już o świetnych modelach postaci. Dostajemy także odpowiedni sposób prezentowania emocji przez danego gracza. Nie powinno zabraknąć więc rzucania rakiet czy niezadowolonych min po przegranym secie.
Wszystkim miłośnikom tenisa ziemnego można polecić tę grę gdyż jest dopracowana pod każdym względem.

Oddworld: Stranger’s Wrath

0

Posted by Magda | Posted in Gry PlayStation, Najpopularniejsze PlayStation | Posted on 12-01-2012

Tagi: , ,

Oddworld: Stranger’s Wrath to gra przygodowa utrzymana w klimacie westernowym. Główny bohater gry wychodzi z roli ofiary i to on właśnie stanie się, najzupełniej dosłownie, łowcą – prawdziwym badassem Oddworldu. W grze jest dwanaście listów gończych (w tym jedno zadanie polegające na odbiciu cennego więźnia), ale powtarzalność misji nie wywołuje znużenia. Bo świat Strangera, jałowy i spalony słońcem jak klasyczne westernowe pogranicze, jest piękny i pomysłowo zaprojektowany, zamieszkały przez niezwykłe stwory i wypełniony niezwykłymi budowlami. Wśród prerii i kanionów napotykamy stare kopalnie, ogromne pordzewiałe maszyn, nieczynne fabryki – ślad, że Oddworld, a przynajmniej ta jego część, w której toczy się opowieść, ma w sobie jakąś ukrytą tajemnicę, której natury do końca gry nie zdołamy poznać. Dla graczy zostały przygotowane liczne bronie, jednak najciekawszą jest mechaniczna kusza.
Nowością w grze jest FPS-owa mechanika. Jednak w grze nie zabrakło również elementów zręcznościowych. Grę uprzyjemnia przyjemna, nienudząca się muzyka. Co do grafiki można mieć małe zastrzeżenia co do modeli postaci, tekstur i obiektów, które są mocno kanciaste. Jednak na ogólną ocenę gry nie powinno to wpływać.