God of War (2018)

0

Posted by Łukasz | Posted in Gry PlayStation, Najnowsze PlayStation, Najpopularniejsze PlayStation | Posted on 23-05-2018

Tagi: , , , , , ,

Każda generacja konsol ma swoje perełki, które napędzają sprzedaż. PS3 zawojował The Last of Us, natomiast symbolem Playstation 4 z pewnością staną się najnowsze przygody Kratosa. Pierwsze zapowiedzi i pokazy rozgrywki podzieliły fanów wcześniejszych odsłon serii God of War – zupełnie nowy system walki, inna praca kamery, a przede wszystkim zupełnie nowy setting gry, która teraz skupiła się na mitologii skandynawskiej (grecki panteon został przecież niemal w całości wymordowany przez wiecznie wściekłego protagonistę). O tym, czy seria poszła w dobrym kierunku, mieliśmy się dowiedzieć dopiero po premierze nowego GoW’a. I cóż się okazało? Zmieniło się wszystko, poza jednym – to nadal jest stary dobry Kratos, nawet jeśli wyposażony w zupełnie nowy zestaw broni i ataków, jakimi się posługuje. Twórcy wyraźnie dojrzeli artystycznie, wzbogacając wyborny gameplay o angażującą fabułę pełną barwnych postaci. Deweloperzy doskonale zdawali sobie sprawę, że nie podbiją świata kolejnym hack&slashem. Dostosowali więc przygody Boga Wojny do wszystkich panujących w branży trendów, maczając na koniec mieszankę w sosie erpegowym. W tej sposób powstało interaktywne arcydzieło, które z miejsca stało się klasykiem, a kolejne recenzje tylko potwierdzają, że Kratos powraca w życiowej formie. Chłopaki z SIE Santa Monica odwalili naprawdę kawał dobrej roboty, wychodząc naprzeciw nie tylko zagorzałym fanom wcześniejszych odsłon serii, ale też pozyskując zupełnie nowe grono odbiorców, którzy nie są zainteresowani płytkimi slasherami, za to nowe przygody Kratosa przyjęli z otwartymi ramionami. Nie ulega wątpliwości, że marka God of War znajduje się w najlepszych możliwych rękach i tak prowadzona dostarczy nam wybornej rozrywki jeszcze w wielu kontynuacjach.

Grand Slam Tennis 2

0

Posted by Magda | Posted in Gry PlayStation, Najnowsze PlayStation, Najpopularniejsze PlayStation | Posted on 15-02-2012

Tagi: , ,

Poczuj ogromne emocje towarzyszące prestiżowym turniejom tenisa w grze EA SPORT Grand Slam Tennis 2. Grand Slam Tennis 2 to konkurent dwóch silnych tenisowych serii Virtua Tennis i Top Spin. Na konsoli Sony Playstation 3 doświadczysz niezapomnianych wrażeń wygrywając Wimbledon i pozostałe turnieje Wielkiego Szlemu. Dołącz do największych gwiazd tenisa dzięki rewolucyjnemu systemowi „totalnej kontroli rakiety” rywalizując z graczami największego formatu: Djokovic, Federer, Nadal, Sharapova, Borg i McEnroe.
Gra jest niezwykle realistyczna, zintegrowana z kanałem sportowym ESPN®, posada tryb dziesięcioletniej kariery zawodnika i wiele więcej. Przygotuj się zatem do uderzeń rakietą w stylu największych gwiazd Wielkiego Szlema.
Twórcy gry skupili się na dostarczeniu symulatora tenisa, z dokładnym odwzorowaniem najpopularniejszych graczy oraz kortów. Krokiem w stronę realizmu jest dokładne odwzorowanie stylu gry największych tenisistów, nie wspominając już o świetnych modelach postaci. Dostajemy także odpowiedni sposób prezentowania emocji przez danego gracza. Nie powinno zabraknąć więc rzucania rakiet czy niezadowolonych min po przegranym secie.
Wszystkim miłośnikom tenisa ziemnego można polecić tę grę gdyż jest dopracowana pod każdym względem.

Oddworld: Stranger’s Wrath

0

Posted by Magda | Posted in Gry PlayStation, Najpopularniejsze PlayStation | Posted on 12-01-2012

Tagi: , ,

Oddworld: Stranger’s Wrath to gra przygodowa utrzymana w klimacie westernowym. Główny bohater gry wychodzi z roli ofiary i to on właśnie stanie się, najzupełniej dosłownie, łowcą – prawdziwym badassem Oddworldu. W grze jest dwanaście listów gończych (w tym jedno zadanie polegające na odbiciu cennego więźnia), ale powtarzalność misji nie wywołuje znużenia. Bo świat Strangera, jałowy i spalony słońcem jak klasyczne westernowe pogranicze, jest piękny i pomysłowo zaprojektowany, zamieszkały przez niezwykłe stwory i wypełniony niezwykłymi budowlami. Wśród prerii i kanionów napotykamy stare kopalnie, ogromne pordzewiałe maszyn, nieczynne fabryki – ślad, że Oddworld, a przynajmniej ta jego część, w której toczy się opowieść, ma w sobie jakąś ukrytą tajemnicę, której natury do końca gry nie zdołamy poznać. Dla graczy zostały przygotowane liczne bronie, jednak najciekawszą jest mechaniczna kusza.
Nowością w grze jest FPS-owa mechanika. Jednak w grze nie zabrakło również elementów zręcznościowych. Grę uprzyjemnia przyjemna, nienudząca się muzyka. Co do grafiki można mieć małe zastrzeżenia co do modeli postaci, tekstur i obiektów, które są mocno kanciaste. Jednak na ogólną ocenę gry nie powinno to wpływać.

Child of Eden – Zmysły

0

Posted by Magda | Posted in Gry PlayStation, Najpopularniejsze PlayStation | Posted on 24-10-2011

Tagi: , ,

Child of EdenCałkowicie inna gra, której właściwie nie można porównać do żadnej innej. Child of Eden do duchowy sequel kultowego w niektórych kręgach REZa, który był strzelanką na szynach z domieszką gry rytmicznej. Twórca chciał oddziaływać na nasze zmysły najbardziej sugestywnie, jak to tylko możliwe. To wirtualne świadectwo synestezji, zjawiska, w którym wrażenia jednego zmysłu rozlewają się na pozostałe. W Child of Eden wielobarwne, pulsujące obrazy zawsze współgrają z muzyką, a rozgrywka zasadza się na poczuciu rytmu.

Do odkrycia mamy 5 światów, jesteśmy w stanie zaliczyć całość w nieco ponad godzinę. Ale magia Child of Eden trwa znacznie dłużej. Dostajemy do dyspozycji nowy, survivalowy tryb oraz liczne modyfikacje wizualne i dźwiękowe do leveli, które już znamy. W grze możemy się zachwycić transowymi brzmieniami.

Child of Eden to wytwór naprawdę kreatywnego umysłu. Fantazyjne konstrukcje pękają pod naszym ostrzałem, kielichy kwiatów chowają się, a obwody elektryczne zmieniają kształt, przepuszczając nas dalej. Gra to świetna, „uduchowiona” gra dla osób, które szukają w elektronicznej rozrywce czegoś więcej niż brutalnej przemocy.

Fifa 12 – Kocham Football

0

Posted by Magda | Posted in Gry PlayStation, Najnowsze PlayStation, Najpopularniejsze PlayStation | Posted on 04-10-2011

Tagi: , , ,

EA Sports Fifa 12Kolejna wersja kultowej gry w piłkę nożną Fifa. Jednak  Fifa 12 to całkowicie nowa gra, w której gracz musi się przyzwyczaić do nowych zasad panujących na boisku. Musisz odejść od tego co znasz, wyjść poza ramy dotychczasowego myślenia i sposobu reagowania w trakcie meczu. Wprowadzenie nowego systemu obrony wywraca do góry nogami to, co do tej pory funkcjonowało przez paręnaście lat. Teraz wszystko opiera się na jak najlepszym ustawieniu się, odpowiednim wyczuciu, przeszkadzaniu i wyprzedzaniu. Nie będzie łatwo przestawić się na nowy tryb gry, ale warto spróbować.

Drużyny kierowane przez konsolę perfekcyjnie się ustawiają, pomysłowo rozgrywają piłkę i rzadko kiedy popełniają błędy. Piłkę będzie trzeba dobrze, taktycznie rozegrać. Trzeba trochę pograć, aby nauczyć się schematów, które nie zawsze wpasowują się do gry.

Idealny na pewno nie jest nowy system detekcji kolizji i całej fizyki dotyczącej ciał zawodników. Gra i zachowanie zawodników są bardzo realistyczne. EA Sports nadgania straty, ale do Konami jeszcze trochę im brakuje.